Vidlička jídelní – neodmyslitelný pomocník při každém jídle

Když si představíme jídlo, první nástroj, který nám přijde na mysl, je většinou vidlička. Tento drobný pomocník je neodmyslitelnou součástí každého stolu a bez něj bychom mnohokrát museli skládat ruce do lžičky a nedostat tak do úst opravdu vše, co bychom chtěli.

Historie vidličky

Vidličky nejsou něco, co bychom používali jen v moderní době. První zmínky o vidličkách pocházejí už z antického Řecka, kdy se používaly jako nástroj při vaření. V Evropě se vidlička k jídlu rozšířila až v pozdním středověku, tedy kolem 18. století. V té době se používaly spíše jako luxusní doplněk jídelního servisu a ne jako náhrada za prsty.

Moderní vidličky

Dnes máme k dispozici celou řadu různých typů vidliček. Od tenkých a drobných běžných stříbrných vidliček, přes velké a robustní plastové vidličky na grilování, až po speciální vidličky na ryby či saláty. Každá z nich má své určení a použití.

Vidlička pro zdravou výživu

Pokud se vám v poslední době nechce používat vidličku k jídlu, musíme vás vyvést z omylu. Vidlička je totiž skvělý nástroj pro zdravou výživu. Vědci dokázali, že když jíme pomaleji a věnujeme pozornost tomu, co jíme, cítíme se po jídle plněji a rychleji jsme schopni se ovládat a nedopouštět se přejídání.

Vidlička v běžném životě

Když si vezmeme běžný jídelní stůl, vidlička je nástroj, který je u každého talíře. Můžeme ji využít k například k ochutnávání různých pochutin na stole, určení velikosti kousků masa nebo zeleniny při vaření a dále samozřejmě k jídlu při stolování.

Využití vidličky je tudíž velmi široké a bez ní bychom si nejedno jídlo opravdu užívali méně. Proto, ať už jste na rande v nejužší společnosti nebo na oslavě s přáteli, vidlička je a bude vždy tím neodmyslitelným pomocníkem u každého jídla.

El-ka.cz je společnost, která se specializuje na kvalitní nástroje a pomůcky do kuchyně. Pokud hledáte novou sady vidliček, grilovací příslušenství či jiné kuchyňské nástroje, určitě se podívejte na jejich nabídku.