Používání plechů do trouby – průvodce pro začátečníky


Co je to plech?

Plech je tenký kovový materiál, obvykle vyrobený z hliníku nebo oceli. Je to ideální materiál pro použití v troubě díky jeho tepelné vodivosti. Plech pomáhá rovnoměrně rozložit teplo po celém povrchu, což zajišťuje, že vaše jídlo bude upraveno po celé ploše plechu a bude mít dokonalou chuť a texturu.

Jaký plech potřebuji pro svou troubu?

Před nákupem plechu je důležité zjistit rozměry vaší trouby a určit, jak velký plech budete potřebovat. Pokud máte malou troubu, zvolte menší plech, který se do troubi vejde s lehkostí. Na druhé straně, pokud máte velkou troubu, vyberte si větší plech, aby se vaše jídlo vešlo na celý plech. Je důležité vybrat plech, který je také vhodný do vaší trouby – ne všechny plechy jsou kompatibilní se všemi typy trouby, zvláště s elektrickými troubami.

Jak plech používat?

Před použitím plechu ho vždy zkontrolujte a ujistěte se, že není poškozený. Pokud je plech poškozený, nepoužívejte ho – riziko zranění nebo poškození trouby je příliš vysoké. Předehřejte troubu na požadovanou teplotu. Poté položte plech na prostřední polici vaší trouby. Pokud používáte plech na pečení, raději si připravte pečící papír, aby se na plechovačce nepřilepilo. Dotkněte se plechu, abyste se ujistili, že je pro vaše ruce přijatelně teplý, a pokud ano, vložte na něj své jídlo. Jakmile je jídlo hotové, opatrně vytáhněte plech z trouby – rukavice by vám v tomto okamžiku mohly být užitečné.

Jak plech udržovat v dobrém stavu?

Aby vám plech vydržel co nejdéle, postupujte podle těchto jednoduchých kroků: po každém použití plech omyjte mýdlem a teplou vodou a dobře opláchněte. Nenechávejte plech namočený v mýdlové vodě na dlouhou dobu. Pokud na plechu zůstaly zbytky jídla, použijte jemnou čistící houbu, aby se plech neopoškodil. Před uložením plechu na místo, kde ho uchováváte, ho nechejte vyschnout, aby se zabránilo vzniku koroze.

Pro více informací o používání plechů do trouby a dalších zajímavých pokrmech navštivte naši webovou stránku mercureostrava.cz.